Voor een talrijk publiek met veel jeugdige bezoekers verzorgden Gerjanne van der Stouw, Anneke van Walderveen en stadsorganist Dick Sanderman een concert met muziek voor blokfluiten en orgel. Gerjanne vertelde in haar inleiding dat Anneke in het verleden veel concerten met haar vader samen verzorgde en dat Dick ook diverse composities voor blokfluit en orgel schreef, speciaal voor die gelegenheden. De afgelopen jaren hebben Gerjanne en Dick die stukken, samen met andere werken uit de literatuur voor blokfluit en orgel, regelmatig uitgevoerd tijdens concerten. En afgelopen jaar speelden Anneke en Gerjanne voor ’t eerst samen tijdens een informeel concert. Die samenwerking smaakte naar méér, met dit concert in de Brusselzaal als eerste resultaat. Voor komende zomer staat al een concert in de Grote kerk van Enschede gepland op 12 juli, en ongetwijfeld zal het daar niet bij blijven.
          In de Brusselzaal klonk als samenspel van twee blokfluiten en orgel onder meer een triosonate van Telemann en een sonate van Händel. Gerjanne speelde met orgelbegeleiding muziek van Bach, Anneke speelde vroegbarokke muziek van Castello. De klank van de blokfluiten mengde prachtig met de begeleidingsregisters van het stadhuisorgel. In de begeleiding gebruikte Dick Sanderman enkele keren het register Kromhoorn als bas: een karakteristiek geluid dat de baslijn fraai benadrukt.
Als orgelsoli stonden koraalbewerkingen op het programma over liederen van Luther. In deze tijd wordt herdacht dat Martin Luther 500 jaar geleden zijn eerste lied maakte. “Ein feste Burg ist unser Gott” klonk in de oorspronkelijke, zeer ritmische vorm. Het meest gezongen lied van Luther is ongetwijfeld “Vater unser im Himmelreich”, hier vooral bekend als het “Gebed des Heeren”. Sanderman speelde bewerkingen over deze melodie van Steigleder en Böhm. Het pinksterlied “Komm Heiliger Geist, Herre Gott” van Luther klonk in een bewerking van Buxtehude.
          Het concert werd besloten met het bekende “The Lord bless you and keep you” van John Rutter, de zegenbede uit Numeri 6 die ook vaak klinkt aan het eind van een kerkdienst.